Saadet Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

Hiç Düşündün mü SEN KİMSİN ?!

libella
    Milli Üye
    Milli Üye

Hiç Düşündün mü SEN KİMSİN ?! Empty Hiç Düşündün mü SEN KİMSİN ?!

Mesaj tarafından libella Paz Ekim 07, 2007 5:34 am

Batılın karşısında sıra dağlar gibi olun
    Heybetinden korkanlar desin “işte bu O dur”

“Men arafe nefsehü fekad arefe Rabbehü: Kendini bilen Rabb ini bilir! Hadis i şerifince kendini bilmeyen hiç bir şey bilemez. Kişinin kendini bilmesi gibi irfan olamaz denmiştir…
    “Hepiniz toptan sımsıkı Allah ın ipine sarılın parçalanıp ayrılmayın….”(Al-i İmran 103)

Yüz yirmi dört bin peygamberin en yücesi iki cihan güneşi Muhammed Mustafa (s.a.v) nın ümmet olma şerefisini taşıdığını biliyormusun?

Sen : cehennem yetmişbin zincirini koparıp insanlar üzerine hücum ettiğinde,tüm peygamberler diz çökmüş nefsi nefsi derken ;kızım fatıma oğlum İbrahim torunlarım Hasan ve Hüseyin sana feda olsun illa ümmetim illa ümmetim diyen Muhammet Mustafa nın s.a.v ümmeti değilmisin?

Sen kimsin? Sen;misafir kaldığı evde gece sabahlara kadar ayakta duran yatmayan cihan imparatorluğunun kurucusu Osman Gazi ye sebebi sorulduğunda: Biz kuran ın bulunduğu odada ayaklarımızı uzatıp yatmayız haya duyarız.. diyen bir ecdadın torunusun…

Sen mukaddes gayelere ilahi vazifelerle gönderilmiş olup Hakk ın şahidi değilmisin? Sahabi hayatı yaşamadan kurtulamayacağını bilmiyormusun kardeşim?

Sen memleketin en zor günlerinde kürsiye çıkarak:

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
    Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
    Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
    'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar? Diyen Akif in nesli değimlisin?

Sen “ya Bizans beni alır ya ben bizansı” diyerek atını denize süren,karadan gemileri yürüterek haliç e indiren sultan Mehmed Han ın nesli değilmisin?

Sen şehitlerin evladısın. Tarihini mazini unutamazsın..

Sen ; Moskof sürülerine ,Ermenilere , yunan ve Bulgarlara ,Fransız,İngiliz , Almanya , İtalya nlara karşı İstiklal Savaşı vererek düşmanları vatandan kovmuş,Çanakkale ,Kop geçitlerinde Allahuekber ve Soğanlı dağlarında Doğu,Batı,Kuzey,Güney cephelerinde yüzbinlerce şehit vermiş , iman ve azmi sayesinde destanlar yazarak tarihe geçmiş bir ecdadın evladısın…

Sen, küfür ve dalalet asrının nadide çiçeği olmalısın..İslamiyet gibi nuru kendine rehber yapmış zafer timsali Cennet te Huriler gibi olmalısın…

Sen; Gözü önünde ateş yakılan sonra o ateşin üzerine yatırılan,göğsüne çıkıp:”dininden dönmedikçe seni bırakmayız..1diye işkence eden müşriklere karşı:”Allah bir Rasulüllah Hak..” cevabını veren Hz Habbab ın yolunda değilmisin?

Sen Allah yolunda cihada çıkan ve karşısında Atlas okyanusunu görünce devesini dizlerine kadar denize süren ve kılıcını çekerek:
    “Ya Rabbi..şahid ol önüme şu uçsuz bucaksız derya çıkmasaydı senin şanını daha ileri götürürdüm”diye feryad eden gözyaşı döken UKBE BİN NAFİ gibi mücahidlerin peşindesin…

Sen o büyük mahşer gününde “ey kullarım siz yoktunuz ben vardım,şimdi siz yok oldunuz ben gene varım” diyerek azametini gösterecek olan Allah ü tealanın huzurunda,organlarının seni tek tek şikayet ve şahitliğe başlıyacağı Mahkeme i Kübra da ne yapacaksın?

hiç düşündünmü batılıların hayatımıza soktuğu oyunların ne manaya geldiğini?!

TAVLA OYUNU:30 pul 2 zarla oynanır.toplam 32 taş. Bu rakam islamın 32 farzına denk gelmez mi?sen tavla oynarken islamın şartlarıyla oynadığının farkında mısın?

KAĞIT OYUNLARI:52 kağıt ve 2 jokerle beraber 54 eder. İslamda 54 farz vardır.neden 55 veya 53 olmamış. İki elde toplam 104 kağıt eder.bu 104 kitaba işaret değil midir?

Ve bunun gibi biçok oyun.. çoğu insan eğlence olarak görmekte bu oyunları ama maalesef diniyle oynadığının farkında değil…PEKİ KARDEŞİM SEN HALA EĞLENCENİN PEŞİNDEMİSİN…

Senin yolun engellerle doludur.önüne atılan dikenleri kayaları aşmaya talipsin..yolun zindanlara ve idam sehpalarına uğrayacak kadar çetin ve tehlikelidir. SABIR ve TESLİMİYET senin kanatların olacak sen:kabuğunu çatlatma çilesi içindesin.Sancı nöbetleri seni bekliyor…

Sen; yüce peygamberimizi(s.a.v) ağları ile koruyan fakat şimdi ağları bitmiş örümcek..Sen; Resulullah a(s.a.v) siper olan güvercin…

Sen karanlıklar arasında kaybolan ses…

Birkaç paragraf yazıyla sana kim olduğunu hatırlatmak istedim kardeşim. Şimdi kim olduğunu araştırmak,kim olduğunu bulmak ve kendi öz kimliğine kavuşup o öz kimliğinle yaşamak sana kalmış…

Sen ; Alemi İslam bahçesinin bahçıvanısın…Vazifen ağır yolun uzundur..yolun açık vazifen mübarek,gazan kutlu olsun…

İLAHİ YARABBİ! BİZLERİ DİN DÜŞMANLARININ KARŞISINDA MAĞLUP ETME,MAHZUN ETME,BOYNU BÜKÜK BIRAKMA…BAŞLARIMIZI YERE EĞDİRME..HAKK IN GÜR SESİNİ HAYKIRMAK İSTEYENLERİ MUZAFFER EYLE YA RABBELALEMİN.. amin amin amin

YIPRANMIŞ VAKİTLERDE

YIPRANMAYAN TEK GÜL

OLDUĞUN İÇİN.........

Çalışkan Üye

Hiç Düşündün mü SEN KİMSİN ?! Empty Geri: Hiç Düşündün mü SEN KİMSİN ?!

Mesaj tarafından sahin.demirci Çarş. Ekim 10, 2007 11:43 pm

ALLAH´cc razi olsun

Forum Saati Cuma Nis. 26, 2024 4:14 am