Saadet Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Irakta neden sustunuz?

bilpor
    bilpor
    Admin
    Admin

Erkek

Irakta neden sustunuz? Empty Irakta neden sustunuz?

Mesaj tarafından bilpor Çarş. Şub. 25, 2009 2:51 pm

Fatih Çekirge'nin köşe yazısı...
    Irakta neden sustunuz? 0000003186
    Önceki hafta Cüneyt Ülsever çok ilginç bir yorum yaptı... Özetle dedi ki:
    - Numan Kurtulmuş Saadet Partisi’nin başına geçtikten sonra Başbakan Erdoğan’ın kimyası bozuldu...
    Merak ettim... Önceki gün Numan Kurtulmuş’la uzun bir yemek yedim... Gerçekten de Erdoğan’ın kimyasını bozacak bir kişi mi? Böyle bir derinlik ya da vizyon var mı? Her şeyi sordum. O da büyük bir açık yüreklilikle her şeyi anlattı. İşte izlenimlerim:
    - Numan Bey, Erdoğan’ın aksine "sert, kavgacı, öfkeli" bir görüntü vermiyor... Yumuşak bir tondan anlatmayı ve ikna etmeyi tercih ediyor...
    OY MU BÖLECEK
    AKP’nin oylarını bölecek diyenlere, "Biz bölmeye gelmedik. Dağılan parçalarımızı toplamaya geldik" diyor...
    YARDIM KONUSU
    Biz yardıma karşı değiliz. Ama öyle yardım yapılmaz. Bir kere yardım yapan da, yardım alan da birbirini görmez... Sosyal devlet, sadaka veren devlet değildir. Çamaşır makinesi vereceğine asgari ücretten vergiyi kaldır. Gelir adaletsizliğini dengele. İşsizliği azalt...
    IMF İÇİN
    Başbakan şimdi bizden çekindiği için IMF ile anlaşmıyor. Çünkü zaten yıllarca IMF ile yönettiler. Şimdi anlaşma imzalarsa gelecek eleştiriyi biliyor. Seçimden sonra imzalayacak...
    GAZZE OLAYI
    Gösterilen tepki yerindedir. Ama siz Filistin’de ölen Müslümanlar için bu tepkiyi veriyorsunuz da, Irak’ta suçsuz yere katledilen 1.5 milyon Müslüman için neden sustunuz... Birilerinden mi çekindiniz. Yoksa BOB eşbaşkanlık görevi mi sizi susturdu?
    SINIF YARATMA
    Müslümanlık iddianız varsa, önce ruhbana, sınıflaşmaya karşı olacaksınız. Ama bakın şimdi sanki ayrı bir Müslüman sınıf yaratır gibi bir hal aldılar. İşte durakta bekleyen başörtülü kızımızla, önünden ciple geçen başörtülü kızımız... Pahalı takılar, lüks otellerde tatiller, yatlar, markalar...
    HARUN KARUN
    Herkesin mal varlığı ortaya konulsun. Biz bu yüzden diyoruz ki, Harun gibi gelip Karun gibi gitmeyeceğiz. Dokunulmazlık herkes için kalksın...
    AB MESELESİ
    Alman Büyükelçisi bana geldiğinde, kendisine dedim ki: "Siz önce Doğu Avrupa için bir genişleme kararı alın. Niyetinizi görelim. O karar alınmadan biz ne yapsak boşuna...
    Evet, Numan Kurtulmuş’la yaptığımız sohbetin satır başları böyle... Peki bu sohbetten sonra Cüneyt Ülsever’in yaptığı yorum için ne diyebiliriz?
    Başbakan’ın kimyasının nasıl etkilendiğini bilmem, ancak Numan Kurtulmuş "Milli Görüş" anlayışını bir "üçüncü dünya hevesi" olmaktan çıkartıp, küresel dengeye taşıma gayretinde...
    Dahası, kimseye bir "diyet borcu" yok ve aynı kökten geldiği için AKP’deki birçok önemli ismi çok iyi tanıyıp analiz edebiliyor...

Fatih Çekirge - Hürriyet - 23 Şubat 2009

Forum Saati Perş. Mayıs 09, 2024 7:23 pm