Saadet Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

**Sevgide Samimiyet Esastır **

SAHRA_01
    SAHRA_01
    Üye
    Üye

**Sevgide Samimiyet Esastır ** Empty **Sevgide Samimiyet Esastır **

Mesaj tarafından SAHRA_01 Salı Ekim 02, 2007 10:07 am

**Sevgide Samimiyet Esastır **

Oldukça yoğun bir sabah. Tahminen saat 8:30’da seksenlerinde, yaşlı bir adam başparmağındaki dikişleri aldırmak üzere içeri girdi. Çok acelesi olduğunu söyledi, zira saat tam 9:00’da bir randevusu varmış. Heyecanlıydı, oturmasını söyledim. Tedavi esnasında konuşmaya başladık. Neden bu kadar acelesi olduğunu sordum. Bakımevine gidip eşi ile kahvaltı etmek için acele ettiğini söyledi. Sonra eşinden bahsetmeye başladı. Bana orada uzun süredir kaldığını ve Alzheimer hastası olduğunu nakletti. Konuşurken yarasını sarmıştım. Acaba biraz geç kalmış olmasından dolayı eşi endişe duyar mıydı? Bana beş seneden beri kendisini tanımadığını söyledi. Şaşırmıştım: "Sizi tanımadığı halde yine de her sabah onu görmeye mi gidiyorsunuz?" Gülümsedi. “O beni tanımıyor ama ben halen onun kim olduğunu biliyorum" dedi.

Sevgide samimiyet esastır. Eğer gerçekten seviyorsanız bunu her şartta sürdürmemiz gerekir. Gerçek sevgi kötülük gördüğünde azalmayıp iyilik gördüğünde artmayandır. Sevgi karanlık bir tünelde yakılan mum ışığı gibidir.

Selametle...
    EbuHafs
    EbuHafs
    Kıdemli Üye
    Kıdemli Üye

**Sevgide Samimiyet Esastır ** Empty Geri: **Sevgide Samimiyet Esastır **

Mesaj tarafından EbuHafs Salı Ekim 02, 2007 10:47 am

alkış alkış alkış
    Vaveyla
    Vaveyla
    Admin
    Admin