Saadet Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

::..Şehadet..::

Vaveyla
    Vaveyla
    Admin
    Admin

::..Şehadet..:: Empty ::..Şehadet..::

Mesaj tarafından Vaveyla Paz Eyl. 30, 2007 4:53 am

Şehadet Aşktır.

Aşkın; yürekleri yakıp kavurarak bir tutkuya, bir özleme dönüştüğü duygunun adıdır.

Allah(celle celalühü)'a ve onun için olan her şeye gönül verip, bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamanın adıdır.

Şehadet; sapına kadar delikanlıların kara sevdasıdır.

Yürekleri aşkıyla yanıp tutuşan, Rahmana ahdetmiş delikanlıların sevdasıdır.

Şehadet hayattır, yaşamdır. fani olan herşeyden arınıp, Ebedi hayatta vucut bulmaktır.

Cennete gitmenin Basit / zor şifresidir.

Şehadet tam bir teslimiyetin adıdır. Rahmana bütün varlığıyla teslim olmanın çileli / mutlu yoludur.

Şehadet; Mücahidin ölümle nikahının şahididir. ölümsüzlüğn teminatıdır...

Hani insan aşık olur ya !!! aşkı uğruna deli divane olr ya !!! Mecnun gibi çöllere düşer, Ferhat gibi dağları deler ya !!! Bu misaller bile Mücahidin Şehadetle olan aşkını anlatmada çaresiz kalıyor...

Bu nasıl bir aşktır Ya Rab ! Yürekleri ateşinle eritip yok ediyor... Bu uğurda - canlardan mallardan geçiliyor...

Sa'd Bin Ebi vakkas Anlatıyor:

Uhud savaşında bir ara baktım, Abdullah bin Cahş yanıma geldi. Dedi ki:
    " Şöyle bir kenara çekilsek, ben dua etsem sen amin desen, Sonra istersen sen dua et ben amin diyeyim olmazmı ?
    Bende davetine icabet ettim.
    Bir kenara çekildik. Önce ben dua ettim:

" Ya Rabbi karşıma güçlü kuvvetli birini çıkar. çarpışalım, ben onu öldüreyim. Böylece hem en büyük hizmeti yapmış olayım hem de ganimeti alayım."

Abdullah bin cah bu duaya amin dedi.Allah(celle celalühü)'a yemin olsun ki isteğim oldu. Sonra o dua etti:

" Allah(celle celalühü)'ım 1 Bu gün benim karşıma güçlü kuvetli zorba birisini çıkar. Onunla kıyasıya savaşayım. sonra o beni öldürsün. Bununla yetinmeyip, Karnımı yarsın, kulaklarımı burnumu kessin. ve ben o halimle huzuruna çıkayım. sen bana:

"Kulum Abdullah ! Sana verdiğim azaları ne yaptın ?" Diye sorduğunda bende:

" Ey Rabbim ! emanet olarak verdiğin o azaları yerinde kullanamadım. hakkını veremedim. Sağlam olarak onlarla senin katına çıkmaya haya ettim. Onları senin ve Resulünün yolunda harcadım." Diyeyim. Sen de :

" doğru söyledin" diyesin ve affedesin.

Bu duaya amin demek içimden hiç gelmedi. ama sözleştiğimiz için amin dedim. Vallahi onun duası benimkinden daha hayırlıydı. vallahi akşama doğru onu gördüm. Burnu ve kulakları bir ipte sallanıyordu....

ALLAHUEKBER !!!!!!!!!

Afgan cihadı sırasında yaralanan ve Almanyada tedavi gören bir Mücahid komutan:

Bu Komutanın diz kapağına isabet eden kurşunlar diz kapağını parçalamış ve bir ayağını felç etmiş. dizindeki kurşunlar çıkarıldıktan sonra Komutan;
    Tekrar cepheye dönmek istiyor. Ve o yaralı ve felç haliyle Almanyada kalmayıp cepheye geri dönüyor...

Amerikada, afgan cihadında yaralanmış henüz 16/17 yaşlarında bir çocuk:

Vucudundaki kurşunlar henüz yeni çıkarılmış. ziyaretine gidenlere aynen şöyle diyor:

" Biz yalnızca vatanımızı kurtarmak için savaşmıyoruz. Bunun yanında İslam ve Müslümanların şereflerini kurtarmak için de savaşıyoruz. Biz Allah(celle celalühü) yolunda cihad ediyoruz. YATAKTAN KALKAYIM TEKRAR RUSLARLA SAVAŞA GİDECEĞİM.... DİYOR......

Bu Mücahidleri Rahmana koşmaya iten Sevdaya, Tutkuya bak !!!!!!

RABBİM, BİZİ ŞEHADETE HAZIR TUTSUN .
    YOLUNA İLETSİN.
    BİZE BU İRADEYİ NASİP ETSİN....

Kanım dökülsün soğuk zindana
    Deşilsin Yüreğim Kur'an uğruna
    Daramparça ulaşayım rahmana
    Yeter artık gel ey kutlu Şehadet...
    -YA SABIR-
    TEK VE BÜYÜK OLAN RABBİMİZ İÇİN CİHAD EDEBİLMEK DİLEĞİ İLE...

Allah(celle celalühü)'ın Laneti Kafirlerin ve Onlara Yardım Eden Münafıkların Üzerine OLsun...

alıntıdır

EbuHafs
    EbuHafs
    Kıdemli Üye
    Kıdemli Üye

::..Şehadet..:: Empty Geri: ::..Şehadet..::

Mesaj tarafından EbuHafs Paz Eyl. 30, 2007 11:42 pm

Şehadet; Mücahidin ölümle nikahının şahididir. ölümsüzlüğn teminatıdır...

:yes: :yes: :yes:
    Vaveyla
    Vaveyla
    Admin
    Admin

::..Şehadet..:: Empty Geri: ::..Şehadet..::

Mesaj tarafından Vaveyla Ptsi Ekim 01, 2007 3:23 am

EbuHafs demiş ki:Şehadet; Mücahidin ölümle nikahının şahididir. ölümsüzlüğn teminatıdır...

:yes: :yes: :yes:

:yes:

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 12:56 pm