Saadet Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurtulmuş Teke Tek'te konuştu

bilpor
    bilpor
    Admin
    Admin

Erkek

Kurtulmuş Teke Tek'te konuştu Empty Kurtulmuş Teke Tek'te konuştu

Mesaj tarafından bilpor Paz Şub. 15, 2009 11:56 am

Kurtulmuş Teke Tek'te konuştu Adszva4
    Haber Türk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek Porgramı'nda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve akıllara takılan sorulara cevap verdi.
    Çankaya Belediye Başkan Adayı Esra Acun ile ilgili 'bu bir açılım mı' sorusuna Kurtulmuş şu şekilde cevap verdi:
    "Orda durmak gerekiyor; çarşaflı, Alevi, Kürtler ve Sünniler de bu memleketin bu cumhuriyetin özgür eşit ve özde vatandaşlarıdır. Bundan önce kamplaşmış kabul edip bunlara açılıyoruz şeklinde girmek fevkalade yanlıştır. Biz Saadet Partisi olarak zaten temel siyasi görüşlerimizi söylüyoruz. Koordinatlarımız budur. Bu koordinatlar çerçevesinde maneviyatçı olan antiemperyalist olan özgürlükçü, yerli, milli olan herkese kapımız da gönlümüzde açıktır. Ben bir siyasi koordinatı tanımlıyorum. Kim bizim görüşlerimizi benimseyecekse sahip çıkacaksa hoş gelsin sefa gelsin. O açıdan bu vatandaşımız açıktır ben buna kapalıyım, bu vatandaşımız alevidir ben buna kapalıyım, bu vatandaşımız çarşaflıdır ben buna kapalıyım demek fevkalade yanlıştır. Kadınlar arasında başka temel mesele kota meselesidir. Ben eskiden beri bu kotayı antidemokratik bulmaktayım. 'Ben yapabilirim; kabiliyetim var ve millete hizmet edeceğim' denilen bir yerdir Saadet Partisi. Siyaset her şeyden önce azim işidir. Yani zora talip olma işidir. Buna sahip olan, nitelikleri olan arkadaşlara Saadet Partisi'nin kapısı açıktır. Sayın Acun'un Çankaya Belediye Başkan Sdaylığı da böyle gelişti. İlçe teşkilatımız aday teklif ettiler. Ayrıca Iğdır, Alaca, Şişli adayımız da kadındır. Elazığda da örneğimiz var. Hiçbir zaman bizde de kadın aday olsun diye gayretle gösterilmiş adaylar değildir. Hatta birçoğunu aday gösterildikten sonra tanıdık. İlçelerimiz teklif ettiler. "
    "Başörtülü adaylar kazanırlarsa kamusal alan açısından sıkıntı çıkarmazlar mı" sorusuna ise "Hayır bu konuda bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. İnşallah seçilecekler ve ondan sonra hep beraber göreceğiz." şeklinde açıklama getiren Kurtulmuş, "İktidara rakip olduğunuzu söylüyorsunuz ama aynı havuzdan beslenen 2 partiden birisi havuza başka yerlerden su getirerek o havuzu bollaştırdı. O havuz nasıl olurda su sızdırır? Havuzun nüansları çok farklı? Sizin anlattığınız olayları seçmen anlayacak mı? İktidar gücü var; buzdolabı var çamaşır makinesi var boya badana var tonlarca kömür dağıtılıyor. Bunların başlangıcı sosyal yardım altında refah partisi zamanda değimlidir? Ne olacakta değişecek?" şeklindeki soruyu ise şöyle yanıtladı:
    "Bir fark var Refah Partisi bu yardımları yaparken kendi partisinin imkânları ile yapmıştır. Kamunun gücü ile değil. Bunu bir sadaka ekonomisi şekline dönüştürmemiştir. Şimdi bakın AK Parti ile Saadet Partisi'nin aynı havuzdan beslenen iki parti olduğuna katılmıyoruz. Bizim havuzumuz bütün Türkiye’dir, 72 milyondur. Biz asla kendimizi bir partinin alternatifi olarak görmüyoruz. Biz şunu her defasında söyledik. AKP ile CHP arasındaki fark nedir. Sahnede oynanan oyunu ben senden daha iyi oynarım farkıdır. Biz sahneden oynanan oyuna değil oynanan oyunun senaryosuna karşıyız. Bütününe karşıyız. Dolayısı ile biz bunu milletimize anlattıkça zaten toplumsal tabanımız genişliyor."

Similar topics

-

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 12:53 pm